Nejlepší brush pen s malým hrotem

Ať už s moderní kaligrafií začínáte nebo už máte nějaké zkušenosti, dříve nebo později narazíte na to, že vás už nebude bavit psát jen velké texty a plakáty, ale budete chtít váš krasopis zmenšit. Krasopsát malý, drobný text je mnohem obtížnější než velká písmena. Vše se najednou zmenší a zrychlí. I proto si potřebujete vybrat ten nejlepší brush pen s malým hrotem, abyste se na něj mohli spolehnout. Přináším vám jednoduchý přehled brush penů s malým hrotem, které se u nás dají běžně koupit. 

Nebudu dlouho chodit kolem horké kaše a začnu hned od toho nejlepšího a nejjemnějšího brush penu. Jedná se o Fix značky Kuretake Fudegokochi LS4-10. Jiný takový brush pen na trhu není. Malý a pevný plstěný hrot umožňuje naprostou kontrolu nad linkami! Síla čar odpovídá psaní perem a špičkou a vy jste schopni tak fixem krasopsát skutečně malý a jemný text. Pokud se vám dobře píše s brush penem Tombow fudenosuke, pak tento od Fudegokochi budete milovat. Inkoust na vodní bázi proudí plynule a rychle schne. Jedinou nevýhodou je, že se zatím vyrábí pouze v černé barvě. Ale myslím, že to nebude dlouho trvat a budeme si moci užívat i barvy. Cena tohoto brush penu je vyšší, ale vyplatí se. Hodně vydrží a tak krásně jemné linky jiný nezvládne.

Toto je má druhá volba, když netoužím po tak ultratenkých linkách jako zvládne LS4 pak sáhnu po Kuretake Fudegokochi LS1-10. Hrot je o něco silnější, ale stejně pevný. Síla čar odpovídá například Tombow Fudenosuke ale hrot je kvalitnější a inkoust černější. Stejně jako předešlého modelu je inkoust na vodní bázi a rychle schne. Rozdíl v síle čar můžete porovnat na fotografii na konci článku.

Mangaka flexible Fine

Mangaka je ideální řešení pro ty, co hledají ideální poměr cena výkon. Za velmi příjemnou cenu získáte brush pen s malým a pevným plstěný hrot, díky kterému budete mít psaní jemného textu plně pod kontrolou. Jeho nespornou výhodou je světlostálý a voděodolný pigment. Velmi vřele doporučuji, a to nejen kvůli velice příznivé ceně.

Tombow fudenosuke

Tombow fudenosuke patří mezi nejznámější brush peny s malým hrotem. Vybírat si můžete ze dvou tvrdostí WS-BH (hard) a WS-BS (soft) a jako jeden z mála nabízí i brush peny v barevné variaci. S tímto brush penem neuděláte chybu, hrot je příjemně tvrdý, a psaní sním je jednoduché. Inkoust je na vodní bázi, jen černá barva mi přijde v porovnání s Kuretake světlejší.

Sakura Pigma

Pigma Professional Brush Fine je fix s temně černým inkoustem archivní kvality, je chemicky stabilní, voděodolný a světlostálý. Díky tomu ho můžete použít na psaní alb, kronik a dokumentů u kterých potřebujete mít jistotu, že přetrvají a nikdy nevyblednou. Brush pen se vyznačuje velmi odolnými hroty a rychleschnoucím inkoustem.

Všechny výše uvedené brush peny naleznete v mém e-shopu a věřím, že vám přehled pomůžu s výběrem toho nejlepšího fixu pro Vás. Vše výše zmíněné jsou mé osobní zkušenosti a nejedná se o placenou propagaci. Tereza